3 Mayıs 2014 Cumartesi

BEŞİK NERDEN ALINIR?BEŞİK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

BEŞİK NERDEN ALINIR?BEŞİK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
 

Beşik almaya karar vermeden kafamızda bir kaç beşik modeli veya beşik modelleri belirlemek gerekir.

Hangi model beşik alacağımızı,hangi renk beşik istediğimize karar vemeliyiz.

Beşiğimizi mobilya beşik mi, sepet beşik mi, bambu beşik'mi yoksa oyun parkımı kullanmak istiyoruz..

Beşiğimizii yatak odamızdamı kullancaz yada bebek odası oluşturacakmıyız?bunlara karar verdikten sonra araştırma kısmına geçebiliriz

Öncelikle bebek sağlığı ve kalite standı açısından merdiven altı ürünlerden uzak durmalıyız.

Mobilya beşik veya bebek odası alırken kullanılan malzemeyi sormalıyız gerekirse üretici firmanın,kalite belge örneklerini incelemeliyiz..

Ürün marka değerini incelemeliyiz ,herzaman marka ürün iyidir diye kural yoktur. Önemli olan üretici firmanın ürünlerde kansorejen  madde içermediğine garanti vermesi ve ürünün modeli, rengi, işçiliği bizim zevkimize uymasıdır.

beşik alırken alternatifli mağazalar gezilebilir yada internetten araştırma yapılabilir. Ürün muadili ürünle kıyaslanmalıdır .Her birbirine benzeyen ürün aynı kalitede olmaya bilir.

Pahalı olan iyidir kuralı yanlıştır.Araştırma yaparken ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurunuz.

Mobilya beşikte aradığınız özellikleri önceden not ediniz mesela asansörlü mü olacak,iki çekmeceli mi yoksa dört çekmeceli mi olacak büyüyen beşik mi olacak,suntalam mı olacak veya mdf malzemeli mi ?olacak kararımızı alış verişe çıkmadan once verirsek yanılma payı okadar azalacaktır.

Bebek beşiklerinde yatak nasıl olmalıdır?singer mi,visco mu,?ortapedik mi?

Beşik örtülerinde nasıl karar vereceğiz? önemli olan kullanılan malzemedir.renk ve model zevke göre ayarlanılır önemli olan kaliteden vazgeçmemeliyiz..Prensip olarak bu tür ürünler alırken  satılırken yada üretilirken en iyisi olmasına dikkat etmeliyiz eğer sağlıklı ve mutlu bir yeni nesil istiyorsak.

Beşik, bebek  ve çocuk ürünleri satılan sadece bu işi yapan sorumluluk sahibi işyerlerinden alınmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder